Artykuły ppoż, a bhp - różnice

Ochrona przeciwpożarowa a także bezpieczeństwo i higiena pracy, to dwa obszary, które podlegają regulacjom prawnym co oznacza, że muszą być wdrożone w przedsiębiorstwach w których zatrudniani są pracownicy. Czyni się to dla zagwarantowania im bezpieczeństwa na wypadek zagrażających życiu zdarzeń takich jak pożary i klęski żywiołowe, a także niebezpieczeństw związanych z wykonywaniem codziennych obowiązków pracowniczych. Jakie przedmioty wchodzą w zakres artykułów ppoż. i bhp?Artykuły przeciwpożarowe


Artykuły przeciwpożarowe to przedmioty znajdujące się w instytucjach publicznych oraz miejscach pracy, które stanowią pierwszy front w walce z ogniem. Chodzi przede wszystkim o gaśnice, które dzieli się na pianowe, proszkowe i śniegowe, spośród których pianowe i śniegowe są wykorzystywane przede wszystkim na terenie hal produkcyjnych oraz magazynów. Tego typu produkty muszą być stosowane zgodnie z określony zasadami, w wyznaczonych miejscach, a także powinny być poddawane regularnej kontroli.


Artykuły bhp


Regulacje bhp odnoszą się do środowiska i procesu pracy, dlatego zaliczamy do nich wszelkie artykuły, które mają za zasadnie zabezpieczyć pracownika przed negatywnymi skutkami wykonywanych zadań. W zakładach produkcyjnych są to przedmioty np. chroniące słuch lub wzrok, a także tablice i instrukcje informujące o zagrożeniach. W naszym sklepie, klienci mogą nabyć także spełniające normy apteczki, które również zalicza się do artykułów bhp. Jedną z ich jest praktyczna apteczka zakładowa składająca się ona z ponad 100 elementów, sprawdzających się w trakcie udzielania pierwszej pomocy.


Zakup artykułów ppoż i bhp


Zakup konkretnych przedmiotów powinien wynikać z wewnętrznej, prowadzonej przez przedsiębiorstwo polityki ppoż. i bhp. Aby ją nakreślić, duże firmy najczęściej korzystają z pomocy zewnętrznych podmiotów specjalizujących się w doradztwie w tym zakresie, które na podstawie informacji zebranych w miejscu prowadzenia działalności, są w stanie wskazać kluczowe obszary wymagające zabezpieczenia.

3 wyświetlenia

Płatności i bezpieczeństwo

Zapraszamy do nas

Polska, 95-100 Zgierz,

 ul. Rembowskiego 11

e-mail: bhp.profi.2019@gmail.com

tel: 501831275 

Dołącz do nas

  • Szary Instagram Ikona
  • Ikona szara Facebook
  • Szary Twitter Ikona
  • Ikona szara Pinterest

BHP-Profi

Zgierz.Polska

2019 Stworzony przez firmę Adlex.Wszelkie prawa zastrzeżone.