Czym powinna charakteryzować się odzież robocza bhp?

Aktualizacja: 12 wrz 2019

Odzież robocza to elementy ubioru chroniące pracownika przed czynnikami zewnętrznymi pojawiającymi się w trakcie wykonywania pracy, które nie zagrażają jego życiu. Służy więc przede wszystkim jako ochrona dla jego prywatnych ubrań, które w skutek realizowanych zadań mogłyby ulec zniszczeniu bądź zabrudzeniu. Odzież robocza jest także dość często mylona z ochronną, choć pojęcia te są rozłączne.Z jakich elementów składa się odzież robocza?


Odzież robocza składa się z kilkunastu elementów i zalicza się do niej m.in.: koszulki, bluzy, spodnie, kombinezony, kurtki i czapki z daszkiem. Istotne są ponadto odpowiednie obuwie i różne akcesoria, np. kaski, czapki lub rękawice. Dodatkowo w zakres ten wchodzą także ubrania zawierające logotypy firmy oraz odzież jednorazowego użytku.


Jaka powinna być idealna odzież robocza?


Odzież robocza wykorzystywana jest w trakcie codziennych obowiązków pracowniczych, dlatego musi być wygodna oraz nie może krępować ruchów, dlatego liczy się to, aby była dobrze zaprojektowana oraz wykonana z odpowiednich materiałów. W przypadku tych ostatnich dużą rolę gra nie tylko ich wytrzymałość, ale także przewiewność, stąd też stosuje się przede wszystkim tkaniny oddychające, wzmacniane tworzywami sztucznymi, np. bawełnę z poliestrem. Widać to na przykładzie spodni roboczych Urgent SOPO, które zawierają także dodatkowe wzmocnienia na kolanach i mankietach, zabezpieczające przed rozerwaniem tkaniny. Duże znaczenie dla pracowników ma ponadto funkcjonalność, dlatego dobrze zaprojektowany ubiór do pracy posiada najczęściej dodatkowe kieszenie, przegródki lub uchwyty na drobne przedmioty.

Odzież robocza to ubrania wykorzystywane podczas pracy fizycznej, najczęściej w uciążliwych warunkach, dlatego też nie mogą to być produkty przypadkowe i wykonane z niesolidnych materiałów. Decydując się na ich zakup dla pracowników naszej firmy, warto wybierać produkty sprawdzonych producentów, które choć mogą być nieco droższe, to z pewnością przetrwają o wiele dłużej.  


12 wyświetlenia

Płatności i bezpieczeństwo

Zapraszamy do nas

Polska, 95-100 Zgierz,

 ul. Rembowskiego 11

e-mail: bhp.profi.2019@gmail.com

tel: 501831275 

Dołącz do nas

  • Szary Instagram Ikona
  • Ikona szara Facebook
  • Szary Twitter Ikona
  • Ikona szara Pinterest

BHP-Profi

Zgierz.Polska

2019 Stworzony przez firmę Adlex.Wszelkie prawa zastrzeżone.